Аномально швидкі мутації вірусів

Американськими біологами було встановлено, що віруси для повної мутації потребують не 100 років, а всього кілька тижнів.

Ученими було з’ясовано, що сучасні віруси здатні на надшвидкі мутації. Так, наприклад, раніше вважали, що нові стратегії боротьби з вірусами стають актуальні лише через приблизно 100 років з моменту розробки вакцини.

Проте група вірусологів з Державного університету Мічігану заявила про еволюцію вірусів, де вірусам для повної мутації може бути досить двох тижнів, щоб інфікувати клітину абсолютно іншим шляхом, повністю змінивши механізм біологічної дії.

Дослідники Мічігану зауважили, що ними було вивчено особливості такого вірусу, як лямбда. Варто зауважити, що він не є небезпечним для людей (адже здатний інфікувати тільки бактерії Escherichia coli), проте учених зацікавила низка особливостей вірусу, за допомогою яких він може дуже швидко еволюціонувати, щоб весь час заражати організм господаря новим шляхом.

Таким чином, було відомо, що лямбда проникає всередину клітини через клітинну мембрану, прикріпляючись до певних з’єднань усередині клітки, а до того ж цей вірус здатний упроваджувати свій код в організм бактерії.

Разом з тим, ученими був проведений дослід, де Escherichia coli позбавили потрібних з’єднань. Але на  подив експертів  всього через 15 днів лямбда зумів підібрати “ключі” і до модифікованої бактерії, прикріпляючись до нових молекулярних з’єднань і успішно інфікуючи бактерію за новим алгоритмом.

Науковці зізнаються,що вони не очікували таких результатів, оскільки дослідження проводилося в 24 ізольованих біологічних середовищах і у всіх віруси підібрали ключі до інфікування бактерій.

Пізніше біологи, щоб зрозуміти схему зараження, досліджували геном лямбди і зробили висновок, що новий механізм інфікування потребував зміни всього в чотирьох генах, які відповідали за розміщення вірусу в іншому організмі.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...