Автомобіль для сліпих

 Американські вчені розробили спеціальний автомобіль, який безпечний для керування сліпим людям. Випробування минули успішно і скоро такі машини стануть доступні для купівлі.

У Сполучених Штатах, у Флориді дослідники модифікували автомобіль марки Ford Escape Hybrid спеціально для сліпих водіїв. Він пройшов ряд випробовувань, останнє з яких було надзвичайно вдале та вирішальне та відбулося на гоночній трасі Флориди «Дайтон».

На випробуванні для демонстрації всіх можливостей винаходу організатори заїзду спеціально скидали на трасу картонні коробки з вантажівки, яка їхала попереду машини, за кермом якої був незрячий водій. І так людина мала лише кілька секунд для орієнтування, але за весь час випробування не відбулося жодного зіткнення.

Ідею про скидання коробок Денніс Хонг, один з розробників автомобілів для сліпих, пояснює так: «Якби ми просто розставили перешкоди по дорозі, то могло б скластися враження, що маршрут був наперед продуманий». Таким чином, тест-драйв не просто продемонстрував можливості унікального авто, але разом з тим і створив чудове видовище. А найбільше глядачам сподобався маневр, коли сліпий водій на завершальному відрізку дороги просто обігнав вантажівку з коробками.

Сам автомобіль оснащений масою пристроїв, які допомагають у керуванні та фактично замінюють органи зору та передають всю необхідну інформацію просто за допомогою рульового колеса. Так, тут є багато спеціальних лазерних датчиків, за допомогою яких автомобіль розпізнає перешкоди, а також оснащені камери стежать за дорогою та світловими покажчиками, крім цього влаштований GPS.

Таким чином, вся інформація з датчиків передається на бортовий комп’ютер. Дослідники вважають, що цей комп’ютер й сам може керувати автомобілем, проте в цьому випадку він лише підказує водієві. Розробники створили п’ять команд-підказок:  «швидко», «повільно», «праворуч», «ліворуч», «стоп». При потребі ці підказки передаються водієві завдяки вібруючого крісла та спеціальної рукавички, а інтенсивність вібрації залежить від кута повороту. 

Читати також:

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Звучить незвично, але вже винайдено матеріал на основі металу, який не поступається йому по міцності, зате в багато разів легший...