Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями, які «розширюють» можливості цих істот. Люди-кіборги, комахи-кіборги і інші подібні створіння, вражали уяву лише одним своїм виглядом. І це напевно саме той випадок, коли письменники фантасти «вказують шлях» вченим, пропонуючи цікаві ідеї, які варто було б втілити.

На цей раз американські вчені опустилися на мікрорівень і працювали з бактеріями, щоб «навчити їх» робити те, що їм потрібно. Подробиці цього експерименту одразу ж потрапили на сторінки наукового видання Scientific Reports, де вчені пояснили суть свого незвичайного досягнення. Щоб створити бактерію-кіборга, до неї було приєднано спеціальний нанопристрій: на оболонку бактерії були нанесені квантові точки на основі графену. Самі ж вчені назвали його NERD (нано-електронний роботизований пристрій). У підсумку, біотехнологи створили справжню бактерію-кіборга.

Суть цього експерименту в тому, що бактерія, залишаючись живим організмом, краще і швидше будь-якої існуючої сьогодні електроніки реагує на зміну умов зовнішнього середовища, а раз так, її можна вважати ідеальним живим датчиком вологості. Під’єднуючи до неї свій нанопристрій, біотехнологи створили мікро-кіборга, бактерія функціонує, як і раніше, тільки відтепер основні її реакції моментально зчитуються встановленим нанопристроєм.

Подальші експерименти підтвердили надшвидку реакцію бактерії-кіборга на зміни вологості середовища. Створений вченими «живий датчик» опинився в десятки разів ефективніше будь-яких пристроїв для вимірювання вологості. Тепер, як очікують біотехнологи, подальша робота над бактеріями-кіборгами незабаром дозволить створити багато модифікацій роботизованих бактерій. Наприклад – «бактерій-цитоботів», які зможуть працювати в умовах відкритого космосу. Інакше кажучи, горизонт робіт настільки широкий, що визначити всі ті функції, які зможуть виконувати бактерії, дуже і дуже складно.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...