Бактерія, яка виробляє чисте золото

Вчені одного разу виявили бактерію, яка здатна витримувати дуже сильну токсичність. Вона також виробляє золото, вагою в 24 карата. Дослідники з університету в Мічигані, що в США, на чолі яких були Казем Кашефі і Адам Браун, зробили неймовірне відкриття. Вони з’ясували, що бактерія Cupriavidus metallidurans здатна перетворювати хлорид золота, який є рідкою токсичною речовиною і зустрічається в природі, в чисте золото.

Ця бактерія може бути неймовірно стійкою до токсичних елементів в цілих 25 разів сильніше, ніж раніше вважалося. Вчені змогли створити фабрику компактних розмірів, в якій за допомогою біореактора зі скла, переносної лабораторії і бактерій можна отримувати благородний метал. Кашефі і Браун вирішили годувати бактерій великою кількістю хлориду золота. Таким чином, через тиждень вони змогли отримати справжні самородки золота. Цілком імовірно, що такий же процес відбувається в природних умовах.

Вчені розповідають, що вони займаються так званою алхімією мікробів. Вони намагаються що-небудь перетворити на цінний метал. На жаль, поки що такий експеримент не можна провести у великих масштабах, оскільки він не є достатньо рентабельним. Але дослідники вважають, що їх роботу можна і потрібно використовувати для порушення питання про економіку, жадібність і навколишнє середовище.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...