Батарейки з дерева

Не так давно вчені зрозуміли, що акумулятори з деревини, яка покрита оловом, здатні зберігати величезну кількість енергії і при цьому залишатися абсолютно нешкідливими для навколишнього середовища.

У місті Меріленді за участю Американського фонду науки і міського університету проводяться випробування таких неймовірних екологічно нешкідливих пристроїв для накопичення енергії. У них планують використовувати разом з оловом і деревом натрій замість літію, який дорого коштує. Такий крок допоможе знизити собівартість таких пристроїв накопичення заряду. Але в домашніх умовах зібрати такий пристрій, на жаль, не вдасться, оскільки батарейки з дерева є досить складними у виробництві.

Під час виготовлення деяких сучасних акумуляторів використовуються дуже крихкі матеріали, які не можуть витримати велику кількість розширень і стиснень. Великою перевагою деревини є те, що вона гнучка і одночасно здатна витримати дуже багато електронних циклів вивільнення у процесі зарядки акумулятора.

Проектувальники пристрої вважають, що на теперішньому етапі така батарея здатна витримати близько 400 зарядок.
Моделювання на комп’ютері показало, що це здійснюється завдяки неймовірній здатності волокон дерева ніби “зморщуватися” – це здатне ефективно зняти з них напругу.

Коли іони натрію багаторазово проходять через аноди олова, то зв’язок поступово між ними послаблюється. М’яке за своєю структурою дерево є свого роду механічних буфером, який пристосовується до коливань в олові. У цьому явищі і криється секрет натрієво-іонних батарей. Таке пояснення професора Лі, який працює на кафедрі машинобудування в Університеті Меріленда.

На винахід вчених наштовхнули самі дерева. Якщо в деревних волокнах міститься вода, в якій дуже багато мінеральних речовин, то деревина здатна зберігати і акумуляторний електроліт, який є основною активною речовиною.

Виявилося, що натрій здатний не так ефективно накопичувати енергію, як літій. Тому таку розробку не варто застосовувати в стільникових телефонах. Такі батареї, які можуть зберігати досить велику кількість енергії, можуть бути використані на електростанціях, які використовують сонячну енергію.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...