Білок, який впливає на старіння людини

Учені з Університету Осаки виявили білок, який напряму впливає на старіння людини. А також вони знайшли навіть спосіб впливу на цей білок, який практично дозволяє повністю припинити старіння клітин, а відповідно, і організму людини.

Японські фахівці з’ясували, що білок C1q відповідає за старіння клітин в організмі людини. Про нього було відомо і раніше, але вчені вважали, що він також як і інші білки в системі комплементу, служить для захисту організму від чужорідних тіл і бере участь у формуванні імунної системи. Система комплементу, представлена комплексом складних білків, постійно присутніх в крові.

Таким чином, було відкрито не просто нову функцію білка C1q, але і знайдено спосіб, як вплинути на нього так, щоб процес старіння припинився практично повністю. Можна сказати, що японці впритул наблизилися до створення засобу, який дозволяє вічно залишатися молодим.

Проте все не так просто, як хотілося б, і це феноменальне відкриття, на жаль, має і зворотну сторону. Вся проблема в тому, що в разі занурення білка C1q «в сон», старіння організму сповільниться, але людина при цьому втратить імунну систему, дану їй від народження. Тому потрібно шукати альтернативні варіанти.

Ученим поки не вдається знайти спосіб «відключення» цього білка так, щоб одночасно припинявся б і процес старіння і зберігалося нормальне функціонування імунної системи, але вони продовжуватимуть досліди в цьому напрямі. То, можливо, вже зовсім скоро старіння перестане бути неминучою долею людей. І з’явиться «еліксир вічної молодості» у вигляді рішення фахівців із проблемою білка C1q.

Над питанням збереження молодості задумувались не лише японські вчені, адже ще у сиву давнину алхіміки вигадували різні засоби для збереження краси та сили людини. А поки що нам залишається лише чекати на нові пропозиції сучасних науковців, хоча природу практично неможливо обманути. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...