Безповітряні шини

Вчені винайшли безповітряні шини, які виявилися набагато ефективнішими, ніж повітряні. Близько століття люди використовували для їзди на своїх автомобілях подушки, які виготовлялися з гуми і були наповнені повітрям. Така технологія виявилася ефективною, але компанія під назвою «Michelin» не так давно винайшла безповітряні шини, які називаються Tweel. Вони стали новою концепцією в сфері виготовлення автомобільних шин.

Вперше компанія «Michelin» зробила заяву про ці шини ще в 2005 році. Назва шин – це комбінація слів “колесо” і “шина”. Секрет назви криється в невикористанні традиційного вузла маточини колеса. Внутрішня втулка є твердою, вона кріпиться до осі, яка оточується міцними спицями з поліуретану. На цих спицях розтягуються смуги зсуву – вони утворюють зовнішній край шини. Саме ця частина контактує з дорожнім полотном. Таке розтягнення на спицях смуги зсуву здатне замінити високий тиск повітря в звичайних шинах. До смугах зсуву кріплять спеціальні протектори. Зовні шини Tweel схожі на величезні колеса для велосипедів в стилі футуризм.

Коли шини починають контактувати з дорожнім полотном, вони здатні компенсувати його вплив точно так само, як і в звичайних шинах з пневматикою. Смуги і протектори зсуву на певний час здатні деформувати вигин в спицях, а потім швидко повертати свою вихідну форму. Шини марки Tweel припускають можливість встановлювати спиці різноманітної пружності – це в кінцевому підсумку покращує управління транспортним засобом.

Також існує можливість регулювання жорсткості нових шин. Власники автомобілів можуть регулювати шини щодо своїх потреб відразу ж після їх виготовлення. Для тестування компанія «Michelin» оснастила автомобіль марки «Audi A4» своїми шинами. В результаті відгуки були позитивними. Транспортний засіб слухав свого водія набагато краще, ніж у випадках з шинами з пневматикою.

Шини марки Tweel забезпечують хороше зчеплення з дорогою. Таким чином, скорочується витрата палива, що позитивно позначається на екології та економіці. Але розробка таких шин знаходиться ще на ранніх стадіях, тому компанія – виробник хоче допрацювати свою концепцію і зробити шини ще більш зручними у використанні.

Читати також:

Нова реальність – паливо із СО2!

Нова реальність – паливо із СО2!

Дешеве і екологічне паливо – мрія кожного автомобіліста, але як її здійснити? Вчені запевняють, що це питання часу, оскільки...

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Звучить незвично, але вже винайдено матеріал на основі металу, який не поступається йому по міцності, зате в багато разів легший...