Біомолекули, віком 350 млн. років

Вченими були знайдені неушкоджені біомолекули в викопних останках віком 350 млн. років

Вченими вперше були виявлені складні органічні молекули, що вижили в скам’янілостях морських істот віком 350 млн. років в штатах Огайо, Індіана і Айова.

Ці тварини, відомі ще як морські лілії, найімовірніше, були живцем поховані в бурях в період кам’яновугільного століття, а точніше коли Північна Америка була покрита величезним внутрішнім морем.

Будучи швидко похованими, їх пористі скелети поступово наповнились корисними копалинами. Але, на щастя, деякі з пор містили органічні молекули, що залишилися недоторканими. Це сталося завдяки ізоляції останків від води над шарами дрібнозернистих опадів.

Молекули, які найімовірніше, є ароматичними сполуками, і до того ж називаються хінонами, можна знайти в сучасних морських ліліях та в інших тварин. Вони діють в якості пігментів або як токсини для захисту від хижаків.

Одна з причин, що дозволила морським ліліям так добре зберегтися, полягає в структурі їх скелета. Справа в тому, що їхні довгі тіла складаються з тисяч складених кілець, де кожне є одним великим кристалом кальциту, що містить пори, заповнені живою тканиною. І ось коли приходить час і лілія вмирає, тканина ця починає розпадатися, але кальцит осідає в порах, викликаючи ущільнення органічної речовини в скелі.

Таку знахідку дозволило зробити також і розташування лілій, адже в тому регіоні не спостерігалася вулканічна активність.

Наступним завданням, яке вченим належить вирішити, є визначення точного типу хінонів знайдених молекул, а також і визначення кількості інформації про окремі види, яку можна з них почерпнути.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...