«Біонічна рука» належить британцю

Один з британців став власником унікальної в своєму роді «біонічної руки».

«Біонічна рука» свого часу зробила справжню революцію в сфері протезування. І вперше випробувати цей унікальний винахід вдалося британцю Крістоферу Тейлору, який є першим жителем Сполученого Королівства Великої Британії, хто отримав цю так звану руку.

Британське агентство Press Association повідомило про те, що «біонічна рука» названа на честь «руки Мікеланджело» – одного з найбільш видатних представників епохи Відродження. Вчені заявляють, що така рука здатна значно полегшити повсякденне життя та дозволяє навіть її власникам повернутися до звичних справ, у тому числі й службових обов’язків.

Тейлор втратив свою руку кілька років тому в результаті нещасного випадку на водному мотоциклі. Аварія загрожувала закінченням професійної кар’єри чоловіка, а також значно ускладнилося проживання Тейлора у власному будинку, адже не кожен відразу зможе пристосуватися до користування тільки однією рукою. До того ж, Тейлор – батько трьох дітей, а тому годувальник сім’ї. На щастя, чоловіку посміхнулася удача – і він став першим випробовувачем «руки Мікеланджело». Вартість одного такого протезу, який виготовляють тільки в Німеччині за технологією нового покоління, становить 75 тисяч американських доларів. До того ж кількість таких протезів надзвичайно обмежена.

Пацієнти з Британії вже й раніше випробовували різні біонічні протези, проте вони не настільки досконалі, як «рука Мікеланджело». Адже цей протез нового покоління здатний сприймати всі сигнали нейронів головного мозку.

Протез був виготовлений з різних металів, сплавів і пластика. Пальці ж протеза точно повторюють будову кисті людини. Попередні ж розробки протезів являли собою звичайні металеві захоплювачі.

Такий винахід дуже корисний та необхідний для багатьох людей. Адже така «рука Мікеланджело» здатна повернути людину до повноцінного життя. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...