Біонічний мозок майже винайдено!

У невщухаючий розмовах про створення штучного інтелекту, найчастіше все зводиться до того, що наука ще не винайшла всіх необхідних матеріалів, що потрібні для реалізації цієї неймовірної ідеї. Але схоже, що вчені з дослідницького центру MicroNano в Мельбурні, зробили певний прорив, який ще на крок наблизив нас до втілення цієї мрії.

Королівський інститут технологій інформував громадськість про свій новий винахід – нову комірку електронної пам’яті, яка може зберігати не одне число (0 або 1), а цілий діапазон чисел. Щоб вловити суть винаходу, провідний спеціаліст центру – Хусейн Нілі навів приклад, порівнявши звичайну комірку пам’яті з вимикачем світла. Він пояснив, що якщо простий вимикач може бути або вимкнений, або увімкнений, то їх пам’ять буде схожа на діммер. Простіше кажучи, пам’ять, створена їх інститутом, може імітувати роботу людського мозку, обробляючи всі дані «в режимі реального часу».

Технічно, комірка пам’яті, створена розробниками, в 10 тис. разів тонша за людське волосся. Вона відтворює довгострокову пам’ять і способи зберігання і обробки інформації, які діють в нашому мозку. Детальний опис нового типу пам’яті було опубліковано в науковому виданні Advanced Functional Materials. При цьому, нова розробка обіцяє великий прорив у медицині. Мова йде про те, що «вирощений» в лабораторних умовах біонічний мозок зможе допомогти вирішити проблеми хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Більше того, тепер для вивчення впливу різних хвороб на мозок, складні експерименти можна буде проводити не на живих істотах, а на штучних «аналогах», що може істотно прискорити проведення дослідженнь.

Очевидно, що цей винахід вплине і на розвиток робототехніки і дасть їй сильний поштовх для подальшого вдосконалення. Зміниться насамперед те, що комп’ютер, який спочатку «оцифровує інформацію» і тільки потім – обробляє, зможуть робити це миттєво, як і наш мозок.

Залишається тільки чекати того дня, коли нові нейронні мережі штучного інтелекту зітруть звичні межі свідомості, які існували весь цей час.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...