Людська товариськість визначається величиною «мигдалеподібного тіла»

Вчені провели експеримент, який показав цікаву закономірність: чим більше мигдалеподібне тіло, тим більш товариська людина.

Американські вчені Медичної школи Гарвардського університету визначили де саме в людини знаходиться центр товариськості. А також було виявлено, що саме від величини цього відділу залежить те, наскільки сильно людина проявлятиме комунікативні здібності та наскільки проявлятиметься активність людини в реальному житті та соціальних мережах.

Керував проведенням дослідження доктор Лайза Фельдман-Барретт. Отож, вченими було встановлено, що ділянка під назвою «мигдалеподібне тіло» відповідає за активність людини в повсякденному житті та суспільстві, а також в соціальних мережах.

А взагалі лікарі мигдалеподібним тілом називають такі дві ділянки, дуже схожі на мигдалину, одна з яких знаходиться в правій частині мозку, а інша в лівій. Мозок за допомогою мигдалеподібного тіла виконує такі функції, як прийняття рішення про довіру незнайомим людям, реакція на видимі загрози, розуміння міміки співрозмовника та деякі інші.

В проведеному експерименті брало участь 58 людей. Дослідники зробили всім учасникам МРТ та за допомогою цього тесту змогли визначити розміри парних мигдалеподібних тіл кожного. Після цього  кожен учасник відповів на запитання про кількість людей, з якими він перебуває в постійному контакті, а також про кількість соціальних мікрогруп, до яких піддослідний належить. В результаті з’ясувалось, що ті люди, які мали найбільші розміри мигдалеподібного тіла, були соціально найактивнішими та мали велику кількість друзів та знайомих.

Проте наразі достеменно вчені не можуть  визначити що саме з цієї закономірності є наслідком, а що причиною. Адже тут можливі два варіанти. Перший з яких, це те, що центр товариської активності допомагає людині заводити нових друзів. А другий варіант полягає у тому, що через активне світське та соціальне життя мигдалеподібне тіло збільшується. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...