Людство дурнішає

Дослідники зі Стенфорда зробили не надто приємне відкриття: людство вже давно дурнішає

Групою вчених з університету Стенфорда був доведений той факт, що у людства знижується емоційний та інтелектуальний рівень. Дослідники пояснюють, що саме емоції та інтелект є найбільш вразливими до генних мутацій, що й відбувається впродовж останнього часу.

Керівник дослідження доктор Джеральд Кребтрі у своїй роботі зазначив те, що стрибок в оптимізації функціонування генів та розвитку розумових особливостей, що відповідають саме за інтелект, у наших пращурів відбувся ще до приходу з Африки. Адже виживання було першочерговим завданням в тих обставинах, в яких вони проживали. Тому саме на виживання люди спрямовували всі свої знання.

Але пізніше, через розвиток урбанізації та сільського господарства, жити стало набагато простіше і в результаті інтелектуальна міць людини почала знижуватися. Таким чином, люди стали менше пручатися мутаціям, які призводять до порушень інтелекту.

Окрім цього, нейробіологи провели дослідження, яке показало сприятливість генів людського мозку до мутації. Доктор Кребтрі пояснює, що поступове руйнування людського інтелекту відбувається через те, що величезна кількість генів людини підвладна мутаціям, а разом з тим існує проблема відсутності природного добору.

Проте не все так погано, адже такі втрати в інтелекті відбуваються дуже повільно. Тому можна сподіватися на науку та технології, які розвиваються швидко та можуть знайти протидію цим процесам.

Зараз вчені працюють над описом всіх генних мутацій, які несуть загрозу людському інтелектуальному розвитку. Це робиться для того, аби точно знати як саме такі мутації взаємодіють з навколишнім середовищем, а також між собою. В майбутньому вченим, можливо, вдасться змінити будь-яку мутацію, яка відбувається в будь-якій клітині організму та має будь-яку стадію розвитку. Проте зараз це залишається лише матеріалом для подальших дослідів. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...