Людина та звір різняться лише одним геном

Вчені зробили неймовірне відкриття, яке показує, що людину від звіра відділяє лише один ген.

Міжнародною групою вчених було виявлено молекулу РНК, яка властива лише для організму людини. Таким чином, цей ген невластивий приматам та іншим тваринам. Вчені припускають, що саме цей ген  зіграв вирішальну роль у швидких еволюційних змінах людського мозку. Зокрема, дослідники стверджують, що саме завдяки йому люди навчилися користуватися складними інструментами та можуть розмовляти.

Дослідниками з Единбургського університету у співпраці з групою вчених з Німеччини та Китаю було проведене таке дослідження. Вчені провели порівняння генокоду людини з геномами 11 видів тварин, серед яких були шимпанзе, горили, миші, собаки та кури. Таким чином вчені намагалися знайти відмінності людини та тварини. В результаті був виявлений один ген, що характерний лише для людини і має назву miR-941.

Науковці пояснюють, що цей ген є лише однієї маленькою складовою безлічі коротких молекул, які містять в собі рибонуклеїнову кислоту, яка ще має назву мікро-РНК. Такий ген є активним в тих частинах головного мозку, які відповідають за здатність говорити та прийняття рішень. Дослідники припускають, що miR-941 міг мати певний вплив на розвиток більш складних функцій людини. Це дослідження вперше в історії показало, що виявлений ген виконує певну функцію в організмі людини.

Дослідники припускають, що цей ген виник в період від одного до шести мільйонів років до нашої ери. Також вчені схиляються до думки, що miR-941 не був мутацією генів, які вже до того існували і людському організмі, а виник в повністю функціональному вигляді з тієї частини РНК, яка до того моменту не відповідала за певні біологічні функції. До того ж еволюція цього гену відбулася надзвичайно швидко.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...