Людина синього кольору з Каліфорнії

Американець з Каліфорнії, якому п’ятдесят сім років, зовні дуже відрізняється від більшості звичайних людей. Головна його відмінність – це колір обличчя. Шкірний покрив чоловіка почав набувати синій колір після багаторічного вживання колоїдного срібла, яким американець лікувався від дерматиту. Чотирнадцять років тому Пол Карасон захворів дерматитом.

Коли чоловік зайнявся самолікуванням, він почав вживати дуже багато колоїдного срібла. Мова про колоїдний розчин частинок срібла, які він отримував за допомогою методу електроліту, тобто пропускання електрики між електродами, які занурені у воду. Розчин, який виходив в результаті хімічної реакції, каліфорнієць приймав як назовні, так і всередину. Він наносив розчин на уражені ділянки шкіри. Через деякий час колір його обличчя почав активно змінюватися. Цікаво, що цей процес протікав поступово й непомітно. Першим, хто помітив такі дивні зміни в чоловіку, став його друг, з яким Пол не бачився кілька місяців.

Як кажуть медики, таке посиніння шкіри може бути викликане аргірією. Це стан, який з’являється після систематичного внутрішнього вживання срібла. Також причиною може стати робота з сріблом або його солями впродовж багатьох років. Перші ознаки аргірії можуть виникнути вже через два-чотири роки активного вживання срібла. Але серйозне потемніння шкіри з’явиться не раніше, ніж через десять років. Раніше всього потемніють губи, скроні і кон’юнктива ока. Після мінятимуть своє забарвлення слизові оболонки рота і ясен, нігтьові лунки. Як правило, під час цього процесу пацієнта не хвилюють ніякі ознаки розладу самопочуття або хворобливі відчуття.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...