Що ви знаєте про банани?

Напевно, не всі знають, що банан – це ягода. Це одна з найбільш великих рослин, яка не має твердого стовбура. Стебло бананової трави може досягати десяти метрів у висоту і сорока сантиметрів у діаметрі, при цьому одна така стеблинка може витримати до 300 плодів, які мають загальну вагу близько 500 кілограм.

Канаан Банана став першим президентом Зімбабве.

Хоча багато хто звик бачити банани тільки жовтого кольору, є сорт червоних бананів. Вони мають більш ніжну м’якоть і не переносять перевезення, саме тому популярні тільки в тих місцях, де ростуть.

Банан містить велику кількість вітаміну В6, що перевищує його вміст в інших фруктах. Нагадаємо, що саме цей вітамін відповідає за гарний настрій.

Якщо міряти вагою, то урожай бананів є другим за величиною урожаєм в світі, поступаючись тільки апельсинам і випереджаючи виноград, який знаходиться на третьому місці.

Найбільше бананів виробляє Індія і Бразилія.

Банани набагато більш поживні, ніж картопля, при цьому сушений банан має в п’ять разів більше калорій, ніж сирий. Крім цього корисним властивістю бананів є вміст 300 мг калію, який допомагає боротися з підвищеним тиском і зміцнювати серцевий м’яз. Кожна людина повинна вживати 3-4 г калію на добу.

У першому змаганні з поїдання на швидкість бананів переміг Майт Лепік. Всього за 3 хвилини він з’їв 10 бананів. Він заощадив час завдяки тому, що їв банани прямо з шкіркою.

Латинська назва бананів «musa sapientum», перекладається як «фрукт мудрої людини».

Світовий рекорд з поглинання бананів складає 81 банан за 1 годину.

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...