Детектор стиглості фруктів

Американським вченим вдалося створити надзвичайну річ – детектор стиглості фруктів

Інженери Масачусецького технологічного інституту заявили, що їм вдалося створити простий у виробництві та використанні, а водночас і потенційно дешевий детектор концентрації етилену. Якщо говорити просто мовою, то мова йде про детектор стиглості фруктів.

В основі створеного приладу лежать спеціальні нанотрубки, які були піддані спеціальній вуглецевій обробці.

Всім відомо, що етилен є досить простою та водночас і інертною органічною сполукою з подвійним зв’язком СН2=СН2. І ось для того, щоб нанотрубки стали чутливими до концентрації, інженерам довелося вдатися до використання спорідненості етилену до іонів міді. Таким чином, в результаті було нанесено комплекс міді та органічного комплексоутворювача безпосередньо на нанотрубки.

Важливим є те, що вуглецеві нанотрубки мають здатність дуже чутливо реагувати на будь-які сторонні домішки. В ході експерименту провідність трубок при адгезії помітно зменшувалась, проте коли був приєднаний до комплексів етилен, опір став набагато сильнішим. Це дало змогу зробити прилад надзвичайно чутливим до відносно інертного газу. А ще більше підсили чутливість дослідникам вдалося завдяки додавання незначної кількості полістиролу в суміш нанотрубок. Завдяки цьому суміш ставала більш пухкою, відповідно тому підвищувалася ймовірність зв’язування молекул газу.

Отож, в кінцевому результаті прилад був здатний виявляти від 0,5 до 1 молекули етилену на мільйон молекул повітря. Варто зазначити, що концентрація газу в фруктах складає від 0,1 до 1 частинок на мільйон.

За словами дослідників, це відкриття є важливим тому, що за допомогою такого приладу можна контролювати дозрівання будь-яких плодів. А це, в свою чергу, дозволить зберігати їх довше так, щоб вони не псувалися чи не були перестиглими. 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...