ДНК Тутанхамона розшифровано

Вченими було розшифровано ДНК найзагадковішого єгипетського фараона – Тутанхамона.

Дослідникам вдалося трохи розтаємничити життя Тутанхамона, оскільки було розшифровано його ДНК. Відомо зокрема те, що фараон все життя ходив з палицею, страждав цілою низкою спадкових хвороб, помер дуже молодим, і до того ж відразу від двох хвороб. Такі дані дозволила отримати генетична експертиза, яку опублікували в Каїрі.

Насправді заздрити фараону не варто. Адже багатство, необмежена влада, десятки титулів та статусів – це все не компенсує здоров’я людині. А Тутанхамону саме здоров’я і потрібно було більше всього, адже він безперервно хворів, ходив постійно з палицею, мав «заячу губу». До того ж вчені заявляють, а зокрема головний археолог Єгипту Захі Хавасс,  що в фараона був некроз – відмирання тканин, він був клишоногим, а пальці на його ногах були роздутими, тому він не міг нормально ходити. Його постійно супроводжував сильний біль, а в гробниці фараона було знайдено 130 палиць для ходьби.

А помер Тутанхамон від малярії в 19-річному віці. Вчені мають багато підстав вважати, що батьки фараона були близькими родичами, а точніше братом з сестрою. Саме так можна пояснити хвороби правителя.

Тутанхамон став відомим завдяки своїй гробниці, яка була чи не єдиною не розграбованою. Виявили цю гробницю лише в 1922 році британські археологи. Також ще більшою сенсацією стала раптова смерть лорда Карнарвона, який проводив фінансування цієї експедиції. Чоловік помер фактично відразу після відкриття гробниці. Після цього було ще кілька подібних таємничих смертей, після чого суспільство заговорило про прокляття фараона. Проте якщо прокляття й існує, то стосується воно не всіх. Адже є багато дослідників, які дожили до старості. Наприклад, вчений, який очолював експедицію та дослідження гробниці – Говард Картер. 

Читати також:

Люди-велетні – міф чи реальність?

Люди-велетні – міф чи реальність?

На перший погляд все це здається занадто неймовірним, але все ж є підстави вважати, що колись по землі ходили люди, набагато вищі...

Все, чого ви не знали про поцілунок

Все, чого ви не знали про поцілунок

Поцілунок з коханою людиною – одне із найприємніших занять, які тільки можуть бути. Але в чому його секрет, чому ми сприймаємо...