Найдавніше морське чудовисько

Вченим вдалося знайти рештки найдавнішого морського чудовиська.

Вченим вдалося знайти залишки одного з перших іхтіозаврів Thalattoarchonsaurophagis. Цей звір полював у морських глибинах близько 244 мільйони років тому, а довжина іхтіозавра досягала8,6 метра.

Вперше деякі елементи скелета морського монстра були знайдені ще в 1997 році. Серед цих частин були ребра, хребці, деякі частини черепа. Але в 2010 році були продовжені розкопки гірських порід з метою отримати більш повне уявлення про морських чудовиськ.

Провівши аналіз останків, що включав також і аналіз масивних щелеп та великих зубів, вчені дійшли до висновку, що цей ящір був на самій вершині морських харчових ланцюгів. Можна порівняти цих рептилій з акулами.  

Керівник дослідження пояснює, що така тварина мешкала на землі аж через вісім мільйонів років після того, коли відбулося пермське вимирання. І саме тоді, в час цього вимирання, було знищено близько 95% всіх морських мешканців. Проте вчений зауважив, що наявність такого морського хижака показує, що морська система швидко оговталася від потрясіння та дуже швидко повернулася до нормального стану. Про це свідчить той факт, що Thalattoarchon замикав харчовий ланцюг та потребував величезної кількості їжі.

Варто зазначити, що іхтіозаври процвітали на землі близько 160 мільйонів років та вимерли всі в кінці крейдяного періоду. До того ж, ці тварини не залишили після себе жодних нащадків. Проте нараз дуже багато затятих шанувальників крипто зоології стверджують, що деякі представники чи нащадки іхтіозаврів можуть ховатися в океанських глибинах і до цього часу. Проте більшість науковців та дослідників все ж схиляються до думки, що ці тварини вимерли без сліду.

Після цього відкриття вчені не просто більше довідалися про форму найбільшого в світі морського чудовиська, але й точно визначили, що морська екосистема набула структури наших днів вже через вісім мільйонів років після вимирання морських тварин. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...