Думаєте, діамант найбільш міцний камінь – а давайте його спалимо!

Дуже часто ми чуємо про те, що діаманти не просто дуже гарний камінь, але і дуже міцний, при цьому – чи знаєте ви, що вони горять? Це дуже захоплюючий факт, який з’ясували в результаті різних експериментів, що проводяться з алмазами.

Розглянемо цей факт більш докладно. При високій температурі , яка досягає діапазону 850-1000 С цей дуже твердий мінерал просто перетворюється в чистий вуглекислий газ, при цьому не залишаючи ніяких інших речовин. Вперше такий факт був доведений в 1694 році, коли Дж. Аверані і К.-А. Тарджоні, вчені з Італії, спробували сплавити в один великий алмаз кілька дрібніших.

У струмені чистого кисню температура горіння алмаза трохи нижч , а точніше 720-800 С. Варто зауважити й те, що в ньому діамант горить дуже красивим блакитним полум’ям. Цікавим є і такий факт, як те, що ви можете отримати з алмазу звичайний графіт при повній відсутності кисню. Для цього потрібно просто нагріти коштовність до температури 2000 С.

Всі ці факти вже не один раз були доведені різними вченими і науково обґрунтованими, але не всі про них чули. Тому, якщо хтось говоритиме вам про міцний діамант, ви будете знати , що і він дає осічку.

 

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...