Дим ладану відганяє страх

Вчені вивчили чудодійну силу ладану та з’ясували як він впливає на психіку. Виявляється, ладан може відганяти у людини почуття страху.

Група вчених з Ізраїлю та США в ході досліджень та експериментів над мишами з’ясувала, що дим палаючого ладану містить такі речовини, які здатні відганяти почуття страху.

Авторами дослідження були біологи з американського університету Джона Гопкінса та Єрусалимського університету. Дим ладану та фіміаму ще з давніх часів використовується в різноманітних релігійних обрядах, не виняток і християнські богослужіння. Проте незважаючи на інформацію, які міститься в деяких древніх текстах, сам вплив ладану на психіку людини ніколи раніше не досліджувався. Тому саме це спонукало науковців зайнятися цим питанням.

Отож, палаючий ладан – це смола ладанного дерева – рослин роду Boswellia.  Компонентом цієї смоли є ацетат інценсолу (incensole acetate). І саме ця речовина знижує рівень занепокоєння та впливає на людину як антидепресант, це було підтверджено в дослідах на мишах.

Експерименти полягали у наступному. Для визначення психоактивного ефекту ладану, дослідники ввели ацетат інсенолу миші. І було встановлено, що ця речовина впливає на ті ділянки мозку, які пов’язані з емоціями. А також вплив ладану є на ті нервові вузли, на які діють сучасні антидепресанти. Також ацетат інсенолу активує білок TRPV3, який у ссавців відповідає за відчуття тепла. А коли ж цю речовину вводили миші, позбавленій білка TRPV3, ацетат просто ніяк не діяв на таку мишу.

Ладан використовується не лише в християнських богослужіннях та церемоніях. Дуже часто ладан слугує матеріалом для виготовлення ефірної олії в парфумерії та аромотерапії. А раніше ладан використовували ще в медицині, а також при виробництві деяких зубних паст, еліксирів, пластирів, курильних свіч тощо. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...