Електрика з медузи

Дослідники знайшли новий спосіб отримувати хорошу та недорогу електрику  – з медузи.

Швецькі дослідники заявили, що вони навчилися отримувати електрику з флуоресцентного протеїну, який знаходиться в організмі медузи Aequorea victoria. Ця речовина була виявлена ще у 1962 році та вона надає здатність медузі світитися в темряві.

Науковці стверджують, що флуоресцентний протеїн при взаємодії з алюмінієвими електродами створює таку хімічну реакцію, в результаті якої виробляється електрика, щоправда у невеликому обсязі.  Проте отриманої енергії цілком вистачає для нормального функціонування та живлення дрібних електричних пристроїв. До таких відносяться, наприклад, сучасні нанопристрої, що активно використовуються в медицині та різноманітних наукових дослідженнях.

Таким чином, під час дослідження шведські науковці створили мікроскопічний ліхтар, який здатний працювати виключно на енергії, отриманій з медуз.

Наступним кроком вчених буде відтворення цього протеїну в лабораторних умовах. Якщо ж дослідникам вдасться це зробити, то в майбутньому електрику виготовлятимуть за дуже низькою ціною у великій кількості.

Флюоресцентний білок (англ. Green Fluorescent Protein, GFP)  – це білок, масою 26,9 кДа, який складається з 238 амінокислотних залишків та флюоресцує зеленим світлом при збудженні світлом синього кольору. Застосування на практиці GFP розпочалося лише у 1990-х роках, а відкрили цей білок  ще у 1960-х. У 1992 році Дугласом Прешкером було склоновано ген білка, але через нестачу коштів на подальші дослідження змушений припинити досліди. Науковець розіслав отриману ДНК до кількох лабораторій, де властивості флуоресцентної речовини досліджувались надалі. На сучасному етапі цей білок досконало вивчений науковцями та виведено багато похідних з цієї речовини. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...