Ще одна екзопланета

Астрономи виявили екзопланету, на якій панують “земні” умови.

Астрономами була виявлена планета, умови на якій максимально наближені до земних. Вона розташована в 22 світлових роках від нас у потрійній системі червоних карликів GJ 667 у сузір’ї Скорпіона.

Фахівці змогли зробити такий висновок після ретельного вивчення отриманих даних після чотирьох років спостережень за однією з компонент системи – зіркою Gl 667C – спектрографом HARPS. Його встановили на 3,6-метровому телескопі в обсерваторії La Silla Європейської південної обсерваторії в Чилі.

Було з’ясовано, що ця система має як мінімум одну екзопланету (вона ще не отримала своєї назви або хоча б позначення), період обертання навколо зірки якої становить 28 днів, а маса перевищує земну в 4,5 рази. Оскільки світність GJ 667C на порядок менше світності Сонця, то порівняно невелика відстань планети до світил зовсім не означає екстремальність умов на її поверхні.

Гильем Англад-Ескудо, фахівець Інституту науки Карнегі у Вашингтоні заявив, що ця планета найкращий претендент на звання планети, схожої до Землі.

Але крім усього іншого, дослідники змогли виявити ще кілька сигналів, що можуть свідчити про існування у GJ 667C ще декількох планет.

Нагадаємо, що грудень минулого року ознаменувався тим, що вченим NASA вдалося виявити ще одну екзопланету, на якій можливе існування води й життя. Правда, це небесне тіло, що отримало назву Kepler-22b, і розташоване воно на більш далекій відстані від Землі – в 600 світлових років.

Таким чином, можна тільки побажати нашим астрономам продовжувати пошуки в тому ж дусі, адже хто знає чи є ще умови існування для життя в нашому неосяжному космічному просторі.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...