Щоденна прогулянка продовжує життя

Вчені провели дослідження, в якому було з’ясовано, що година щоденної прогулянки здатна впливати на тривалість життя, продовжуючи його більш, ніж на чотири роки.

Дослідники провели експеримент, в якому люди були поділені на кілька груп за такими критеріями: частота фізичних навантажень, вік, маса тіла. Після цього вчені порівняли наскільки сильно різниться тривалість життя людей з цих груп, а також спробували з’ясувати чи впливають та яким чином фізичні навантаження та прогулянки на тривалість людського життя.

В результаті вчені дійшли висновку, що щоденна годинна прогулянка або незначні фізичні вправи здатні продовжити життя людини більш, ніж на 4 роки. Це стосується навіть тих ситуацій, коли людина має надлишкову вагу чи страждає від ожиріння.

Також було проведено дослідження медичною командою на чолі зі Стівеном Муром (Національний інститут раку міста Бетесда, США). В ході дослідження вченими були проаналізовані дані про тривалість життя, режим дня та стан здоров’я американців. Загалом було проаналізовано  650 тис. жителів віком 40 років минулого десятиліття. І було з’ясовано, що за короткий період 82 тис. померло від хвороб або старості.

В цьому дослідженні людей  знову поділили на групи і вчені з’ясували, що ті, хто регулярно займається фізичними вправами у вільний час, помирали набагато рідше за інших. «Добавка» до тривалості життя майже ніколи не залежала від маси тіла. Наприклад, худорляві люди, які не займалися спортом, жили на три роки менше,ніж повні, які займалися хоча б тричі на тиждень.

Стівен Мур запевняє, що результати роботи ще раз показують користь помірних фізичних навантажень. Адже постійні фізичні вправи продовжують життя людині, байдуже худорлява це людина чи повна. «Такі вправи допомагають навіть тим людям, хто страждає від ожиріння», – пояснює дослідник. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...