Галюцинації через каву

Вчені зробили заяву, не надто приємну любителям кави: цей напій здатний викликати в людини галюцинації.

Австралійські науковці повідомили про те, що кава просто згубно впливає на психіку людини.

Якщо вірити результатам досліджень, то навіть незначна кількість чашок кави здатна викликати галюцинації в людини. Зокрема, лише 5 чашок сприяють цьому.

Проводився експеримент, в якому кожен учасник випив різну кількість кави. Після цього піддослідні повинні були прослухати «білий шум» та почути в цьому шумі пісню. Автори дослідження запевняють, що учасники експерименту слухали просто тишу, але разом з тим вони в цій тиші чули тишу. А дехто й пісню. Пісню чули ті, хто випив 5 та більше чашок кави.

Вчені зробили висновок, основуючись на результати дослідження. Зокрема, мова йде про те, що організм переживає стрес, коли випиває щодня 5 чашок кави. І саме цей стрес і спричиняє виникнення галюцинацій. А це в результаті може взагалі стати причиною виникнення нервового зриву, а після цього й психозу.

Лікар-невролог Віктор Косс пояснює те, що в людському мозку знаходиться особлива речовина, що зветься аденозин. І ця речовина виробляється в організмі в процесі обміну. Аденозин має здатність пригальмовувати імпульси нейронів. І це дозволяє захищати організм від психічних переживань.  Кількість аденозину безпосередньо залежить від віку людини, її стомлюваності та навіть часу доби. А кофеїн є анти-денозином. Тобто кава змушує нейрони все частіше та більше випускати імпульси. В окремих випадках це буває корисно, проте в здорової людини якщо аденозину менше в мозку, то психічне навантаження сильніше.

 Саме тому вчені радять бути обережними з кавовим напоєм, адже у великих кількостях він може стати дуже шкідливим для здоров’я людини. Але якщо вживати одну-дві чашечки кави щодня, то це принесе тільки користь для організму. Адже раніше вчені довели, що цей напій допомагає краще зосередитися та працювати розумово. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...