Генетики навчили шовкопрядів новій технології

Американські дослідники змогли навчити шовкопрядів плести надзвичайно міцний шовк.

Науковці з Сполучених Штатів Америки змогли на генетичному рівні так модифікувати шовкопряда, що ці тваринки можуть плести набагато міцніший шовк, ніж плели до того.

Цими дослідами займалися вчені з Університету Вайомінга. Дослідники заявили, що кінцевою метою цих експериментів є отримання від шовкопряда набагато міцнішого матеріалу, ніж шовк павука.

Якщо співвідносити масу та міцність павутинного шовку, то він випереджає навіть сталь. Всім добре відомий герой мультфільмів Спайдермен, який ловив лиходіїв саме за допомогою міцного павутинного шовку. Саме над таким питанням багато вчених працювали довгий час, і лише тепер їм вдалося все ж зробити певні кроки вперед в цій сфері, адже вони  змогли відтворити матеріал з мультфільму в реальному житті.

Отож, вирощення спеціальних павуків для комерційного виробництва шовку є неможливим з багатьох причин. Найголовніша полягає в тому, що павуки не можуть виробляти потрібну кількість цього матеріалу. А також ще однією перешкодою є той факт, що членистоногі мають природний інстинкт пожирати одне одного, тому подібного роду  розведення павуків неможливе.

Проте після багатьох експериментів вченим все ж вдалося знайти вихід – вони створили генетично модифікованих шовкопрядів. Це відкриття було зроблене дослідниками на чолі з професором Доном Джарвісом. Таким чином, був отриманий матеріал від шовкопряда, який за своїми характеристиками нічим не відрізняється від міцності павутинного шовку.

Інші науковці підтримують цю ідею виготовлення такого роду шовку та визнають, що такий результат є важливим кроком вперед до комерційного виготовлення зміцненого шовку. Тому виробництво міцного як сталь шовку залишається лише питанням часу. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Скатертина, яка «з’їдає» плями

Скатертина, яка «з’їдає» плями

Пролиті на скатертину соки, крихти їжі та інші «радості», що залишаються після застілля, незабаром можуть залишитися в минулому....