Головне про тарганів

1. Вчені нарахували майже 4000 видів цих комах, з яких 30 видів – ті, що люблять жити поряд з людиною.

2. Тарган може майже сім днів жити без голови. Експериментально доведено, що всі системи організму обезголовленої комахи продовжують працювати так само злагоджено, як і раніше. А причиною смерті стає обезводнення.

3. Є припущення, що таргани з’явилися понад 280 млн. років тому, а вижити у періоди катаклізмів їм допомогла здатність обходитися без повітря до 40 хв.

4. У стані спокою ця комаха перебуває 75% часу свого життя і бігає тільки при необхідності, за що вважається однією із самих «лінивих» в природі. Але коли вже тарган надумав пробігтись, то його швидкість може сягнути 4,8 км./год. А змінювати напрямок руху комаха може 25 разів за секунду!

5. Можливість виживати всюди йому дає здатність їсти все, що він знаходить, та й їсти, щоб не вмерти з голоду, йому достатньо лише раз на місяць. Якщо немає ніякої іншої їжі, тарган їстиме папір, шкіру, рослини.

6. Вчені стверджують, що таргани зможуть пережити наслідки вибуху атомної бомби. А допоможе їм в цьому стійкість до радіації: у тарганів цикл ділення клітин дуже повільний, а клітини найбільш чутливі до радіації саме в період ділення.

7. Через 1 місяць 1 тарган здатен виплодити тисячі собі подібних. Тривалість життя таргана майже 6 місяців. Самка відкладає у «мішечку» 30-40 яєць і за час свого життя здатна виносити до 6-8 таких «мішечків». А це 180-320 нових комах. Якщо припустити, що хоча б 10 із кожної такої кладки будуть самичками, отримуємо за досить короткий час тисячі тарганів.

8. За розмірами таргани бувають дуже різні – від 1,5 і аж до 9 сантиметрів у довжину. Найбільші екземпляри живуть у тропічних лісах, а не в помешканнях людей. Та вчені припускають, що 250 млн. років тому їх розміри були ще більш вражаючими і могли сягати до 50 сантиметрів!

9. Око таргана поділене на 4000 сегментів, що дозволяє йому дивитися одночасно у всіх напрямках.

10. Тарган може пережити тривале перебування під водою, тому, якщо ви впіймаєте вдома таргана, не варто пробувати його «втопити». Експериментально доведено, що таргани, яких 20 хвилин тримали під водою, спершу не подавали ознак життя, та вже через добу «ожили» і відновили всі свої функції.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...