Глобальне потепління через…Інтернет?

Вчені виявили, що користування Інтернетом негативно позначається на атмосфері Землі. Залежно від того, на які сайти заходить людина і як довго на них затримується, відбувається викид в атмосферу вуглецю.

В середньому викидається від 1 до 10 грам вуглецю в атмосферу і це сприяє пришвидшенню глобального потепління. Звичайно, це не багато, проте щоденно Інтернетом користується понад мільярд людей, то питання постає занадто серйозно. Крім того, Інтернет в загальному використовує 2% – 3% світової електроенергії.

Вчені припустили, що якби Інтернет був країною, то він став би найбільшим споживачем нашої планети. Так, велика кількість електроенергії споживається центрами опрацювання даних. Для прикладу, візьмімо звичайний пошук Google. Адже коли людина шукає якесь слово чи фразу, запит відправляється в центр опрацювання даних і примушує працювати тисячі серверів. В середньому для перегляду машиною мільярдів веб-сторінок в архівах йде близько 0,2 секунди.

Проте центри Google працюють не лише для відповіді на запит, але вони постійно оновлюють свої дані, прочісуючи простори Інтернету.  Ці комп’ютери потребують величезної кількості електроенергії, значна частина якої витрачається на охолодження апаратури.

Apple планує відкрити центр опрацювання даних в Північній Кароліні. Цей центр споживатиме більше 100 мВт електроенергії. Для порівняння: стільки ж потрібно для функціонування 100 тисячі будинків в Канаді. При цьому Мегацентр Apple є лише маленькою частинкою подібних величезних проектів, які будуть реалізовані в Північній Кароліні.

Вчені заявляють, що доступ до  Глобальної мережі поширюється з такою швидкістю серед населення планети, що просто таки зводить нанівець всі заходи щодо зниження енергоспоживання. Найкращим рішенням дослідники називають впровадження податку на викиди вуглецю, до того ж немалі. 

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...