Гола собака з Перу

Як можна зрозуміти з назви, у цих собак родовід тісно пов’язується з найдавнішою державою Перу. Але, на жаль, нічого не відомо про більш ранніх подробиці походження цих тварин. Деякі дослідники вважають, що незвичайні собаки були завезені в Перу азіатськими переселенцями, які прямували до Америки. Інші біологи впевнені, що тварини могли потрапити сюди з Китаю. Треті ж впевнені, що справжньою батьківщиною для “перуанців” є Африка.

Але точно ясно одне: це тварина відрізняється досить поважним віком. Фрески, старовинні зображення і наскальні малюнки можуть свідчити про те, що предки перуанської собаки жили з людьми ще в незапам’ятні часи, в епоху, що передує цивілізації інків.

Другою назвою собак є словосполучення “Орхідея Інків”, яке зовсім не випадково їм дісталося. Справа в тому, що дуже нестандартна зовнішність, ніжність і норовливість “голяків” з Перу повністю виправдали порівняння з неймовірною квіткою. Характерні риси і дивовижні властивості цих тварин склали винятковий тандем з їх зовнішністю – вони настільки ж неординарні й колоритні.

“Перуанці” мають яскраво виражені здібності лікарів: якщо вони доторкнуться до болючих місць, то біль потроху починає вщухати, а разом з ним і сумовитість. Цікаво, що тварини можуть досить точно визначати місця, які болять. Цих собак звели в ранг надбання народу.

Очевидно, що така ніжна, практично “лікувальна” шкіра повинна вимагати до себе дбайливого ставлення. Особливо важливо пам’ятати, що через відсутність шкірного покриву вона постає надзвичайно вразливою і дуже чутливою до різноманітних катаклізмів природи. Ці невеликі собачки здатні відчувати дискомфорт як від спеки, так від холодів в зимову пору року.

Тобто коли настає літня спека, то обов’язково потрібно купувати засоби по догляду за улюбленцем, які б зволожували його ніжну шкіру. А взимку необхідно відмінний обігрів житла, а також теплий одяг для вихованця, який постійно мерзне в холодну пору року.

З цих собак можуть вийти відмінні компаньйони не тільки для активних людей, а й для домосідів. Перуанська собака легко привчається до котячого лотка, не відчуваючи абсолютно ніяких незручностей при цьому.

Але не всі представники цієї незвичайної породи відрізняються невеликими розмірами – серед “перуанців” можна зустріти собак різних розмірів, часом вага деяких представників може досягати 20 кілограмів.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...