Хижі рослини стають вегетаріанцями

Вчені б’ють на сполох: через погану екологію хижі рослини можуть зовсім зникнути, адже вони поступово перетворюються на вегетаріанців.

Завдання дослідити життя хижих рослин поставила Національна рада з дослідження навколишнього середовища (NERC). А працювала над цим завданням група вчених під керівництвом доктора Джонатана Міллетта з університету Лафборо.

І в результаті багатьох спостережень вчені заявили, що хижі рослини можуть легко відмовитися від здобичі, якщо вони мають чи можуть знайти більш доступне джерело живлення.

Також був проведений наступний експеримент. Ботаніки реалізували його на болотах Швеції. Головною метою було з’ясувати яким чином багаті азотом опади (вони утворюються в результаті промислової діяльності автомобільних вихлопів) можуть впливати на ненажерливість хижих рослин.

Як зразок вчені вирішили взяти росичку (drosera rotundifolia). І от за допомогою вимірювання кількості азоту, одержуваного в результаті поглинання комах та вимірювання кількості азоту, отриманого з ґрунту через кореневу систему, вчені змогли визначити та обчислити пропорційне співвідношення цих двох різних джерел живлення в різних місцях зростання.

Отож, було з’ясовано, що рослини, які ростуть в зонах з середнім забрудненням, отримують необхідного азоту при поглинанні комах  до 57%.  А в тих місцях, де забруднення найбільше, цей показник падає до 20-30%.

Доктор Міллетт зробив такий висновок з проведеного дослідження: «Якщо рослина через коріння отримує достатню кількість азоту, то вона вже не поспішає ловити комах».

Проте така ситуація вчених зовсім не тішить. Адже в такому випадку хижі рослини зникнуть з Землі, перетворившись в звичайних, або ж зовсім будуть мутувати.  Тому людям варто задуматися над питаннями екології,  оскільки  ця проблема вражає всіх. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...