Інтелект у спадок

Вчені провели дослідження, де з’ясувалося, що 40% інтелекту діти успадковують від батьків.

Результати останнього дослідження показали, 40% інтелекту діти отримують від своїх батьків у спадок. Прийти до такого висновку дозволило найбільше вивчення дитячих інтелектуальних здібностей. Таким чином, результати дослідження стали частиною суперечок, які розгораються з приводу того, що більше впливає на людський розум – виховання чи природа.

Все полягало в тому, що вчені з Університету Квінсленду намагалися вивчити вплив навколишнього середовища на дітей за допомогою дослідження рівня інтелекту і генетичних даних декількох тисяч дітей з чотирьох різних країн. І так з’ясувалося, що з генетичними факторами пов’язано від 20 до 40 відсотків інтелекту. Таким чином, цей показник трохи менший попереднього, який був припущений – 40-50 відсотків.

Також вченими були досліджені зразки ДНК, які були взяті у 18 тисячі дітей віком від 6 до 18 років. Причому діти були з різних країн: Нідерланди, Австралія, США і Великобританія. Крім цього, фахівці вивчили їх показники рівня інтелекту. У результаті з’ясувалося, що ген FNBP1L був пов’язаний з інтелектом дітей.

Але цікаво те, що цей же ген має досить істотний вплив і на інтелект дорослих. При дослідженні індивідуальних рис характеру фахівці шукають варіанти генів, тому що вони дають можливість одержати більш точну генетичну інформацію. Дуже важливо провести розгляд такого питання на генетичному рівні, оскільки IQ – це прекрасний індикатор людського життя, соціального статусу, доходів та освіти в майбутньому.

Таким чином, не тільки хороша школа і виховання дозволяють дитині бути розумною, але й самі гени батьків.

 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...