Цікаві факти про котів

Чи знали ви, що кішка здатна за життя народити понад 100 кошенят? А якщо взяти пару котів і дозволити їм та їх нащадкам плодитися впродовж 7 років, то на світ з’явиться аж 420 тисяч кошенят!

За підрахунками науковців із Ліонського університету, домашніх котів на нашій планеті живе майже 400 млн.! При цьому, кошачим місцем №1 у світі є Австралія, де на 10 жителів «перепадає» 10 тварин. Другим «кошачим раєм» вважається Індонезія, там живе понад 30 млн. пухнастих. А от в Європі самою «кошачою» стала Франція, де опікуються приблизно 8 млн. котів. Разом з тим, є і такі місця, де домашні кішки – справжня рідкість. Для прикладу, зовсім «не дружніми» до котів можна назвати Перу та Габон, там ці домашні улюбленці величезна рідкість.

Підрахувавши, скільки котів живе під опікою людини, можна стверджувати, що ця «дружба» з чотирилапими влітає у велику копійку. В Америці на їжу для своїх вусатих улюбленців господарі витрачають сумарно 4 млрд. (!!!) доларів в рік. Для порівняння, це на 1 мільярд доларів більше, аніж вони платять на дитяче харчування своїх немовлят!

Отже, кішки справді завоювали наші серця. Але наскільки добре ми знаємо своїх чотирилапих улюбленців? Чи знали ви, що коти можуть утворювати майже 100 різних звуків, тоді як для собак доступні лише 10?! Послухайте свою тваринку, чим частіше ви розмовлятимете з нею, тим більше й вона відповідатиме вам.

Знайте, що слухові здібності вашої кішки значно перевищують ваші: чутливість до гучності звуків у кота втричі вища, аніж у людини. Вухо кішки здатне робити поворот на 180 градусів, а його роботою керують понад 12 м’язів. Частотний діапазон, який здатні розрізняти коти – від 50-60 кГц, тоді як у собак ця цифра становить 40 кГЦ, а у нас з вами – лише 20 кГц. Окрім цього, вуха підкажуть господарю кішки, чи гарний у неї настрій: якщо вуха нервово сіпаються, краще її не чіпати, бо вона не налаштована поводитися мирно.

Ми значно поступаємося котам і у своїх зорових можливостях, адже вони відмінно бачать майже у повній темряві – кішці вистачає 1/6 від того світла, яке потребує людина. Більше того, їх очі використовують в темряві навіть те світло, яке відбилося від їхньої ж сітківки. Разом з тим, всіх котів справедливо вважати далекозорими, так як і всіх собак – короткозорими. Справа в тому, що найкраще кішка бачить предмети з відстані від 75 см. і до 6 м. а на все, що значно ближче, фокусується гірше.

Ще надзвичайні «таланти» котів проявляються у їх здатності дуже добре вловлювати запахи, нюх котів у 14 разів сильніший, ніж у нас. А все тому, що окрім надчутливого носика, який, щоб ви знали, настільки ж унікальний, як і наші відбитки пальців, коти мають додатковий «пристрій», під назвою – «трубка Якобсона», що розташована в роті кішки на піднебінні за верхніми різцями. Тож тоді, коли кіт хоче вловити якийсь цікавий запах, він дозволяє повітрю зайти через рот.

Але й це ще не всі суперздібності кішок. Не менш цікавим інструментом для пізнання світу є їхні рухливі вуса. Величезна кількість нервових закінчень, яка до них «підведена», допомагає коту визначати температуру, вітер, положення в просторі, полювати, пізнавати довколишні предмети, оцінювати габарити. Для прикладу, з допомогою саме вусів кішка визначає, чи зможе протиснутися в шпарину. Крім того, вуса можуть підказати вам настрій улюбленця – у зацікавленої кішки вуса «дивитимуться вперед», якщо вона злякана, вони розвернуться назад.

Розкриваючи кошачі секрети не можемо оминути увагою її розкішний хвіст. Знайте, що тремтіння кошачого хвоста – самий найбільший прояв любові, на який тільки здатен ваш улюбленець. Коли хвіст опускається – це значить, що настрій кішки вже змінився, можете відволіктися від неї на свої справи і вона «не образиться». Якщо кішка махає хвостом, це значить, що вона стоїть перед якимось вибором, при цьому її бажання суперечать одне одному. Для прикладу, кішка «застигла» на порозі й махає хвостом тоді, коли хотіла вийти, але побачила дощ. В такому разі махання хвостом не припиниться доти, доки вона не прийме рішення – вийти, чи залишитись.

І наостанок – середня тривалість життя домашньої кішки – 15 років (для диких – 3-5 років). А її вік, у порівнянні з людським, можна визначити так: її 3 роки – це ваших 21, її 8 років – ваших 40, а її 14 років – ваших 70.

Бережіть ваших улюбленців і пам’ятайте, коли ви глядите кота, ваш пульс вповільнюється, знижується кров’яний тиск. Якщо вам не пощастило хворіти серцево-судинними захворюваннями, то із кішкою вдома, ви отримаєте шанс прожити трошки довше, аніж ті, хто не має ані кішки, ані собаки.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...