Штучна медуза створена американськими вченими

У журналі Nature Biotechnology була опублікована стаття про інноваційну роботу вчених Каліфорнійського технологічного інституту і Гарвардського університету, які змогли першими в світі створити штучну медузу. Для цього була використана кремнієва структура, яка стала основою, на якій виростили клітини серця, узяті у щурів.

Після цього фахівці змусили клітини скорочуватися по аналогу медузи, застосовуючи електричний розряд.

Вчені відзначають, що така робота доводить можливість створення різноманітних простих форм життя та органів в лабораторних умовах.

За словами фахівців, їх відкриття має величезне значення і завдяки тому, що для пересування медузи використовується той же механізм, що в серці людини для перекачування крові. Отже, схожість між штучною медузою і людським серцем відкриває шлях до створення біонасоса.

У планах групи вчених змусити медузу пересуватися в певному напрямку, а далі «вбудувати» в неї простий пристрій управління, що реагує на навколишнє середовище, яке може відтворювати і більш складні моделі поведінки.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...