Як скидається вода на річці Хуанхе

Назва річки Хуанхе перекладається як “жовта ріка”. Це друга річка в Китаї за величиною. Вражаючим видовищем є відкриття водосховища на цій знаменитій річці. Конструктори продумали таку конструкцію, що після відкриття шлюзів на греблі з резервуара для води вириваються величезні водні і піщані потоки. Такі періодичні скиди води дозволяють очистити русло річки Хуанхе від зайвої мулу і запобігти великим повеням.

Якщо перекладати з китайської мови назву річки, то вийде словосполучення “жовта ріка”. Таку назву прямо пов’язане з великою кількістю насосів, які надають водам жовтуватий відтінок. Якраз завдяки їм море, в яке впадає Хуанхе, називають Жовтим.

Течія Хуанхе починається ще на сході Тибетського нагір’я на висоті близько 4 тисяч метрів над рівнем моря.

Інженери вирішили захистити Хуанхе, а також її притоки від повеней за допомогою спеціальної масштабної системи дамб , протяжність яких становить десь 5 тисяч кілометрів. Коли траплялися прориви в дамбах, починалися величезні повені і переміщення русла. У результаті велика кількість людей гинула, а річка за це отримала прізвисько “Горе Китаю”.

Басейн річки Хуанхе здатний забезпечити водою для пиття близько 140 мільйонів чоловік. Також вода використовується для зрошення родючих земель.

Дослідження показали, що починаючи з 602 року нашої ери сталося близько 1573 проривів дамб і 26 раз змінилося русло.


У 1933 році був зафіксований рекорд у виносі мулу рікою. Він склав 3,91 мільярда тонн.

У 1938 році націоналістичний уряд влаштував повінь на Хуанхе. Вона була зроблена з метою зупинити швидке просування японських військ під час Другої японсько-китайської війни. Потім його порахують найбільшим актом війни в екології у всій історії.

Повінь, яка сталося в результаті війни, знищила і покрила не одну тисячу квадратних кілометрів угідь сільського господарства. Вона перемістило русло Хуанхе на кілька сотень миль у бік півдня. Кілька тисяч сіл було затоплено або знищено, а мільйони жителів залишали свої будинки, стаючи біженцями. Була проведена офіційна оцінка кількості загиблих. Вона показала, що в повені на Жовтій річці загинуло близько 800 тисяч чоловік, але ці дані можуть бути применшені.

За весь час гирло річки перемістилося майже на 800 кілометрів.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...