Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись про те, щоб, як не прикро, чиясь смерть продовжила його життя. Штучні серця, які використовувалися досі, багато в чому обмежували своїх власників і погіршували якість їхнього життя. Щоб виправити більшість проблем, пов’язаних із використанням механічних сердець, вчені вирішили використовувати новий, унікальний підхід.

Суть винаходу – біонічне не пульсуюче (!) серце. Новий пристрій під назвою BiVACOR було створено спеціалістами Технологічного університету Квінсленда. Замість «помп» і круглих мішків, що імітують роботу живого серця, вчені використовували обертовий диск, який розганяє кров по всьому тілу. Більше того, за словами дизайнера Даніеля Тіммса, особлива конструкція штучного серця використовує принцип магнітної левітації. Оскільки в BiVACOR немає деталей, які б терлись одна об одну, термін його служби вдалося збільшити на 10 років (в порівнянні з іншими моделями).

Те, що новий винахід дійсно кращий за існуючі аналоги, вже вдалося підтвердити експериментально. Штучне серце нового зразка було пересаджено здоровій вівці. В результаті операції, проведеної спільними зусиллями американських і австралійських хірургів, у тварини пропав пульс, але вона повністю здорова і веде звичний спосіб життя. Успішна операція довела перспективність нової розробки, але для продовження досліджень на людях потрібні додаткові кошти. В даний момент команда фахівців запустила компанію по збору грошей. Сума, яку потрібно зібрати – близько 3,8 млн. доларів. За попередніми оцінками, ще рік знадобитися на те, щоб довести безпечність та ефективність BiVACOR для людей, але перед тим – ще 3-5 років піде на остаточне доопрацювання апарату.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Вчені придумали, як вилікувати лейкемію!

Вчені придумали, як вилікувати лейкемію!

Лейкемия входит в число особо опасных заболеваний, а её лечение требует немало затрат – как эмоциональных, так и денежных. Не...