Караоке – історія винайдення

Популярна сьогодні в усьому світі розвага під назвою “караоке” з’явилася не так давно – лише 40 років тому. Починаючи з моменту свого виникнення в 1971 році вона набирає все більшу і більшу популярність серед всіх жителів планети.

Перша караоке-установка була винайдена японцем на ім’я Дайсуке Іноуе, який у той час грав у музичній групі. Вони всім складом виступали на вечірках і в барах.

Винахідник одного разу подумав, що публіці буде набагато веселіше, якщо в проміжках між виступами їх групи люди будуть співати під фонограми популярних пісень. Свій винахід японець назвав словом ” караоке”, яке в перекладі означає “порожній оркестр”. Разом зі своїми друзями він спорудив спеціальний ящик з дерева, в якому знаходився програвач, мікрофон і “ефект відлуння”. Дуже швидко відвідувачі закладів, в яких грала музична група, зуміли належно оцінити винахід. Таким чином, друзі вирішують відкрити свою компанію з виробництва таких установок. Перші 11 караоке фірми, яка тільки що утворилася, продалися миттєво. Фірма стрімко набирала обертів.

Проблема в тому, що винахідливий японець не встиг запатентувати свій винахід. Цим змогли скористатися інші фірми, які стали серйозними конкурентами для компанії музикантів. Через 15 років після свого створення компанія японця розоряється. Лише в 2004 році Дайсуке Іноуе нагородили Ігнобелівської премією на церемонії жартівливого характеру . Він отримав нагороду за винахід нового способу спілкуватися, який здатний змусити людей терпіти компанію один одного.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...