Кавові дерева під загрозою зникнення

Вчені б’ють на сполох: в найближчі 70 років кавові дерева можуть зовсім зникнути як вид.

Дослідники запевняють, що вже до 2080 року в Африці можуть зникнути всі аравійські кавові дерева, які дають зерна для виготовлення кави сорту арабка. Про це повідомило Королівське товариство ботанічних садів Кью, що у Великобританії.

За даними організації, у світі всього існує близько 40 видів кавових дерев, з яких комерційне значення мають лише 19, а на експорт ідуть зерна лише трьох таких видів дерев. Так, наприклад, арабіку можна отримати лише із зерен аравійського кавового дерева, ліберіка з ліберійського, а робусту з кавового дерева канефори. Але провідне місце на світовому ринку кави має саме арабка, дерева якої ростуть в Азії та Африці і кількість яких стрімко зменшується.

Голова департаменту товариства Джастін Мот повідомив, що така ситуація відбувається у зв’язку зі зміною клімату на планету. В ході дослідження вченими був проведений аналіз давніх рослин та зерен кави, а також аналіз певної інформації про зміну клімату. Після цього була створена комп’ютерна модель, яка й повністю описала стан аравійських кавових дерев в Африці до 2080 року.

 Зокрема, модель показала, що деякі райони Африки втратять кавових дерев від 65 до 100%. Якщо говорити про всі види кавових дерев, то в кращому випадку кількість рослин скоротиться на 38%, а в гіршому на 90%.

Але разом з тим це не найгірший прогноз на майбутнє. Адже комп’ютерна модель зовсім не враховувала фактор вирубування лісів.  А також негативно на цьому процесі позначається зменшення кількості птахів у Африці, які є основними поширювачами насіння цих дерев.

Єдиним виходом вчені бачать створення заповідників на територіях, де ростуть кавові дерева. Тільки тоді ми зможемо зберегти один з найулюбленіших у світі сортів кави. 

Читати також:

Наукові факти про гриби

Наукові факти про гриби

1. Вчені досі не знають точної кількості видів грибів, є припущення про те, що їх може бути від 300 тисяч аж до 1,5 мільйона. Що ж до типів...

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

ТОП-5 найцікавіших фактів про горіхи

Фундук став популярним ще в стародавні часи. Наші предки використовували його для виготовлення амулетів від нечисті і природних...