Кораблі майбутнього побудують із «металевого пінопласту»

Звучить незвично, але вже винайдено матеріал на основі металу, який не поступається йому по міцності, зате в багато разів легший за нього. Нову еру в суднобудуванні і автопромисловості незабаром розпочнуть метали, що не тонуть у воді! Уявіть собі, що навіть після сильних пошкоджень, таке судно буде залишатися на поверхні, а суперлегкий автомобіль з цього ж матеріалу заощадить витрати палива. В чому секрет?

Новий матеріал, про який йде мова – це композит із металевою матрицею, розробка якого велася фахівцями з Deep Springs Technology та інженерами Політехнічної школи інженерії з Нью-Йоркського університету.

По суті, це новий вид синтактичної піни: композит зі сплаву магнію і порожнистих частинок карборунду, якими армовано сплав. Завдяки такій структурі, щільність даного матеріалу – всього 0,92 г/см 3, тоді як щільність води – 1 г/см 3. Але цей матеріал не тільки легший за воду, його перевага з-поміж інших суднобудівельних матеріалів ще й в тому, що він стійкий до агресивного впливу морської води. Крім того, порожнисті частинки здатні поглинати енергію удару, тож новий матеріал є досить міцним. Наприклад, оболонки порожнистих сфер карбіду кремнію витримують тиск в 17580000 кілограм сили на квадратний метр, а це в 100 разів більше, ніж максимальний тиск у пожежному шлангу. Ще новий матеріал здатен витримувати високі температури, що дозволить використовувати його при виготовленні х систем газовідведення і двигунів. Оскільки щільність композиту можна регулювати кількістю сфер в матриці, то новий матеріал можна «підлаштовувати» під потрібні характеристики для вузькоспеціалізованого застосування.

У найближчі кілька років новий матеріал буде випробуваний на практиці: планується створення перших зразків техніки із застосуванням даної новинки. Будемо чекати з нетерпінням.

Читати також:

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...