Щури розпізнають вибухівку

Вчені з Нідерландів після багатьох експериментів змогли навчити щурів шукати вибухові речовини.

Вчені з Нідерландів зламали стереопити стосовно щурів. Адже вони доказали, що цих тварин можна використовувати і в корисних для людей цілях. Було це доказано спеціалістами організації АРОРО.

Експеримент полягав у наступному. Щурів починали тренувати ще з 4-тижневого віку за спеціальною програмою, до речі, розробленою, цими ж нідерландськими дослідниками. Проте спершу щура потрібно позбавити страху перед людиною. Таким чином, у тварин виробляються спеціальні рефлекси, що допомагають навчитися відрізнити запах тротилу від інших запахів. І щур-сапер готовий вже через дев’ять місяців.

Перші вихованці уже мали випробування на мінних полях у Мозамбіку і пройшли їх успішно. До того ж ці тварини значно допомогли справжнім саперам. Наприклад, для очищення від вибухових речовин200 кв. м. мінного поля, два професійні сапери потребують майже цілий день. Щури ж змогли впоратися з цим завданням всього за дві години.

Інструктор Абдулла Мчовму переконує, що щури – істоти досить розумні та комунікабельні. До того ж вчений заявив, що щурів набагато легше було навчити шукати вибухові пристрої, ніж собак. Проте, зізнався Абдулла Мчовму, це робота вимагає величезного терпіння та наполегливості, проте кінцевий результат не може не радувати, адже це може бути врятоване людське життя.

Також дослідники відзначили, що в недалекому майбутньому планують навчити щурів виявляти наркотичні речовини. Це залишається лише питанням часу.

Тому не варто упереджено ставитися до цих тварин, адже вони можуть врятувати людські життя своєю здатністю легко навчатися.

 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...