Ліки будуть добувати з комах

Вчені провели дослідження, яке виявило пряму можливість отримання корисних ліків з комах.

Німецькі вчені працюють зараз над одним досить цікавим проектом. На нього вже було виділено урядом країни понад 9 мільйонів євро, що свідчить про серйозність намірів вчених у реалізації цього проекту та підтримку його владою.

Отож, один з організаторів цього проекту, професор Андреас Вільцінскас заявив, що ліки можна буде виготовляти з деяких видів комах. Зокрема, такі комахи, як божі корівки, жуки, метелики, мухи володіють антибактеріальними сполуками, які є досить цінними в сучасній медицині, оскільки вони є природними. Крім цього, ці комашки мають багато дуже цінних хімічних сполук та протеїнів, які також можуть стати корисними для медицини.

Божі корівки, наприклад, можуть виробляти цінну біологічну речовину, яку можна використовувати як ефективний засіб у боротьбі з бактеріями-шкідниками. А якщо говорити про мух, то вони мають потужну імунну систему, що також допоможе в лікуванні певних хвороб людини. Тому така інформація наштовхнула вчених на думку про те, що всі ці властивості комах можна використати для виробництва медичних препаратів та лікування певних видів хвороб.

Варто нагадати те, що переважна більшість лікарських препаратів, які є в світі, виготовляються з рослин та мікробів. Тепер в недалекому майбутньому такі ліки будуть і з комах.

Крім німецького уряду, цей проект вчених зацікавив дуже багато авторитетних фармацевтичних компаній, які готові інвестувати в нього певну суму. Тому на питання:  «Коли з’являться такі ліки на полицях аптек» можна відповісти, що вже дуже скоро.

Якщо говорити про етичну складову такого досліду та проекту, то тут багато людей може бути проти такого винаходу. Але якщо подивитися на ситуацію тверезо, то наскільки важливіше життя людини за життя комахи! Тому якщо такі ліки врятують життя хоча б однієї людини, цей проект був зроблений недаремно. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...