Леви минулого і нинішнього – генетичний аналіз розкрив походження сучасної царя звірів

За еволюцією сучасного лева стежать вчені, завдяки чому зуміли провести генетичний аналіз залишків стародавніх родичів левів, який показав, що загальний предок нинішнього царя звірів жив близько 124 тисяч років тому.

На сьогодні є дві великі групи левів: мешканці Східної та Південної Африки, а також – Центральної і Західної Африки та Індії. Під загрозою вимирання виявилася друга група звірів, так як сьогодні на них ведуть полювання і тим самим, руки людини стирають з лиця землі цілі популяції.

До цього ніхто не займався дослідженням древніх останків левів, а також їх еволюцію і міграцію. Саме тому вчені різних країн провели генетичний аналіз ДНК, узятий з кістяків предків цих могутніх звірів. Росс Барнетта, доктор Даремського університету, зі своєю групою, зробив розшифровку зразків ДНК. У їх дослідження були відібрані декілька підвидів левів, як вимерлі барбарійской леви з Північної Африки, вимерлі іранські і леви з Центральної та Західної Африки. Їх ДНК вчені порівнювали з ДНК живих звірів з Азії та Африки, що дало можливість з’ясувати шлях їх еволюції.

Деякі види левів походять з Південно-Східної Африки, як показали дослідження. Різні підвиди стали активно розвиватися близько 124 тисяч років тому, в епоху пізнього плейстоцену. У той час континент був вологішим і леви зі східної та південної частини розділилися на дві групи. Перша пішла на захід, інша – на північ. І сьогодні нащадки тварин складають два підвиди.

Близько 51 тисяч років тому відбулося осушення континенту, а Сахара розділила західну і північну частину популяції. Саме тоді в Центральну Африку мігрували «західні леви», де знайшли більш відповідні умови. Наприкінці епохи плейстоцену цар звірів мігрував до Індії. Інша група левів близько 5 тисяч років тому перейшла до Ірану і Близький Схід, але всі вони вимерли.

Такі дослідження дозволять вченим зробити максимальні зусилля для збереження сучасної популяції левів. Таким чином, вчені зможуть перевести левів у місцевості, де їх підвид НЕ буде піддаватися небезпеки і отримає всі необхідні умови для нормального проживання.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...