Хлопчисько 13 років зумів зібрати ядерний реактор

Британський школяр Джеймі Едвардс у віці 13 років зумів зібрати термоядерний реактор. До такого заняття хлопчик приступив у жовтні минулого року, і всього за п’ять місяців зміг отримати гелій за допомогою ядерного синтезу.

На реалізацію цього проекту Джеймі витратив близько 2000 фунтів, які виділила його школа в місті Пенвортам. На жаль, серед університетів знайти підтримку йому не вдалося. Школа залишила в резерві ще 1000 фунтів, на випадок, якщо хлопець або хтось з учнів займеться продовженням роботи і зробить виробництво енергії таким реактором ще більш ефективним.

Фузор Фарнсуорт-Хірша – назва даного реактора, серед основних частин він включає вакуумні насоси, а також вакуумну камеру, систему добавки дейтерію (паливо для ядерної реакції) і джерело високої напруги.

У створеному реакторі паливо іонізується напругою між двома сектами у вакуумній камері, а іони з позитивною зарядкою прискорюються. При цьому в центрі камери відбувається реакція термоядерного синтезу через їх зіткнення.

Минулий рекорд по виконанні аналогічної роботи належав американцеві Тейлору Уилсону, який під час її проведення мав 14 років.

Читати також:

Новий вид вітрових генераторів

Новий вид вітрових генераторів

Коли ми чуємо про вітрові генератори, перше, що спадає на думку, це великі вітряки з лопастями, які стоять десь в степах. Величезні...

У чому секрет небиткого скла?

У чому секрет небиткого скла?

Очевидно, що у скла, яке важко розбити, безліч переваг. Таке скло значно безпечніше, що вже говорити про те, що термін його служби...