Немовлята хлопчики та дівчатка

Вченими було з’ясовано, що хлопчики, що раніше з’явилися на світ, помирають частіше від дівчаток.

За допомогою останніх досягнень медицини діти, які були народжені раніше терміну, мають достатньо шансів для того, щоб вижити. Проте, як показав аналіз Елісон Кент з госпіталю Канберра та медичної школи Національного австралійського університету, хлопчики програють дівчаткам, про це повідомили на Canoe.ca.

Таким чином, близько з 2500 дітей, народжених на 28 тижні вагітності або раніше, у хлопчиків був нижчий показник виживання велика ймовірність наявності проблем ніби то сліпоти, глухоти чи церебрального паралічу.

Статистика свідчить про наступне. З 1394 хлопчиків 23% померли в лікарні. А от у дівчаток такий  показник складає 19%. А до трьох років функціональні розлади мали 20% хлопчиків проти 12% дівчаток. Щоправда, різниця зникала в тому разі, якщо дитина народжувалася на 27-28 тижні вагітності, тобто була цілком доношеною.

Також варто нагадати те, що недоношеними вважаються ті діти, які були народжені народжені раніше 37 тижня вагітності. І чим раніше дитина народжується, тим вищий ризик смертності, і тим серйозніші проблеми виникають зі здоров’ям. Проте дати відповідь на запитання: чому хлопчики страждають більше дівчаток, вчені досі не можуть.

Давно відомо, що Y-хромосома не тільки визначає чоловічу стать, але і впливає на певні чинники здоров’я. Так, наприклад, викидень найчастіше веде до втрати плоду чоловічої статі. Також стать визначає те, як мозок відповідатиме на біль. Крім того, серцево-судинна система реагує по-різному як у хлопчиків, так і в дівчаток, також високий тиск досить поширене явище серед недоношених дітей.

Вчені проводять ще дослідження стосовно визначення закономірності у різниці статистики та причини цієї різниці. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...