Молюски-гермофродити

Вчені зробили сенсаційну заяву: виявляється, що антарктичні молюски навчилися змінювати свою  стать

Антарктичні двостулкові молюски здивували вчених, які виявили, що вони навчилися змінювати стать. Молюски під назвою Lissarca miliaris були вперше описані вченими ще в 1845 році. Проте той факт, що вони стали гермафродитами спантеличив учених з Національного океанографічного центру Саутгемптона. Про таке відкриття стало відомо після проведених вченими дослідів. Результати дослідження були опубліковані в журналі Polar Biology.

Спеціалісти припускають, що в молюсків були деякі причини виробити можливість зміни статі. Зокрема, мова йде про те, щоб більш ефективно розмножуватися в дуже холодних водах океану.

Таким чином, стало відомо, що самки молюсків здатні утримувати до 70 особин молодняку на своєму панцирі. Проте зосередившись на відтворенні на клітинному рівні, вчені виявили, що ікринки присутні також і в тілі самців.

А це дозволяє зробити припущення, що самці цих двостулкових молюсків мають можливість відтворювати потомство на ранніх стадіях розвитку, а потім з віком міняють чоловічі статеві органи на жіночі, щоб збільшити кількість виводку.

Але разом з тим вчені заявляють, що це явище є відносно поширеним серед безхребетних істот в Антарктиці, і пояснюється екстремальними умовами.

На думку експертів, двостулкові молюски намагаються максимізувати свою репродуктивну функцію, оскільки в холодній воді ікра та потомство розвиваються дуже повільно. Залишається тільки вірити в те, що не всі морські тварини стануть гермафродитами через погані погодні умови.

Таке відкриття дозволило вченим по-новому подивитися на особливості функціонування арктичних двостулкових молюсків та почати їх вивчення з новим натхненням. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...