Мозок жінок старіє швидше

Науковці після проведення ряду досліджень дійшли висновку, що мозок жінок старіє набагато швидше, ніж мозок чоловіків.

Дослідники в ході проведення експериментів порівняли активність генів в жіночому та чоловічому мозку та зробили такий висновок: в жіночому мозку вікові зміни на молекулярно-генетичному рівні наступають швидше.

Цей процес відбувається навіть незважаючи на те, що жінки живуть довше чоловіків. Дослідження проводили вчені з Каліфорнійського університету в Берклі, що в Сполучених Штатах. Було виміряно активність генів за складом РНК, тобто порівнювався склад та кількість РНК-матриць, що дозволило визначити, який саме ген працює на підйомі, а який починає знижувати активність.

Таким чином, всього було проаналізовано з чотирьох різних ділянок мозку 13 000 генів , які були взяті посмертно у п’ятдесяти п’яти людей різного віку. Дослідники очікували, що якщо вже жінки живуть довше, то й вікові зміни повинні відбуватися повільніше, тому результат цього досліду став справжньою несподіванкою. Так, якісь гени з віком починають працювати тільки інтенсивніше, а робота якихось слабшає, проте загальний результат показав, що у 98% генів у жіночому мозку вікові зміни відбувалися швидше. Про деякі з таких молекулярно-генетичних змін відомо те, що вони пов’язані з ослабленням когнітивних функцій і розвитком нейродегенеративних розладів.

Проте відкрита закономірність стосується не всіх жінок,а лише певної частини, приблизно половини. Тому можна зробити висновок з досліджень, що причина старіння полягає не в біологічний запрограмованості жінок, а в конкретних умовах їхнього життя. А найпримітивніша причина цього – стрес. Також цікавим є те, що експерименти, які раніше проводились на мавпах, побічно підтверджують, що стрес може викликати передчасне старіння мозку. В майбутньому науковці планують дослідити молекулярно-генетичний стан мозку у жінок різних культур. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...