Чоловіки розумніші за жінок?

Вчені провели ряд досліджень , в ході яких з’ясували, що чоловіки таки розумніші за прекрасну половину населення

Група дослідників з Канади на чолі з психологом університету Західного Онтаріо Філіпом Раштоном провели серію академічних тестів, обов’язкових при вступі до університету молодим людям 17-18 років обох статей. Результати цього тесту показали, що середній коефіцієнт на 3,6 рази у юнаків вищий ніж у дівчат.  

Це показав так званий «загальний фактор», що був присутній у всіх тестах на IQ. Доведено, що саме цей фактор об’єктивно здатний показати загальний рівень інтелектуального розвитку людини.  

Психологи не відкидають гіпотези про те, що вищий коефіцієнт розумового розвитку у чоловіків визначається великою кількістю мозкової тканини, від якої, власне, й залежить швидкість переробки інформації. Величина мозку більша у чоловіків тому, що вони самі по собі крупніші. Так, вага мозку середньостатистичного чоловіка є  на 100 грам важчою за жіночий.

Раштон, автор дослідження не поділяє думку багатьох дослідників про те, що результати експерименту можуть чи повинні вплинути на політику у сфері освіти. Навіть більше того, вчені визнають, що академічна успішність жінок в середньому вища в порівнянні з чоловіками. Проте, навіть низький рівень IQ багатьом зовсім не стає завадою для досягнення великого соціального успіху та положення у суспільстві. Прикладом цього є колишній президент Америки – Джордж Буш-молодший, адже його коефіцієнт розвитку не досягає навіть середнього.

Деякі дослідники вважають, що проведене дослідження було б більш правильним, якби у ньому брали участь однакова кількість чоловіків та жінок однакового інтелектуального рівня. Опоненти пояснюють це тим, що поступати до університету можуть люди різного інтелектуального рівня та впевненості у своїх силах, саме тому результат дослідження може не відповідати реальній картині. 

Читати також:

Все, чого ви не знали про поцілунок

Все, чого ви не знали про поцілунок

Поцілунок з коханою людиною – одне із найприємніших занять, які тільки можуть бути. Але в чому його секрет, чому ми сприймаємо...

Найцікавіше про народження малюків

Найцікавіше про народження малюків

Кожна третя дитина в наші дні народжується завдяки кесаревому розтину. Точно в термін народжується всього 10% малюків, інші або...