Миші можуть підспівувати заучену раніше мелодію

Біологи з Америки з’ясували, що миші володіють музичною пам’яттю та можуть заучувати мелодії.
Здатність, яку називають вокальним навчанням, дуже рідко можна зустріти в природі. Проте її можна побачити у деяких птахів, наприклад, папуг та шпаків, а також у китів, тюленів, дельфінів, слонів та кажанів. А зараз це виявили і у звичайнісіньких мишей.

Вченими з університету Дюка в Північній Кароліні було встановлено, що мише теж наділені мозковими структурами та поведінковими рисами. Саме таким наділені і види тварин, здатні до вокального вчення.

Дослідженням керував доктор Ерік Джарвіс, який зауважив, що отримані результати повністю змінили його уявлення про те, як миші користуються звуком.  Учений повідомив, що в результаті експериментів було виявлено наступне. Зони мозку, які у мишей відповідають за вокалізацію, знаходяться у лобових частках – так само, як і в людей.

В ході досліду мишей-самців, які володіли голосами різної висоти, поселили разом. І вже за два місяці голоси цих мишей змінилися так, що стали звучати в унісон.  А коли вчені в клітку з двома самцями поміщали самку, менший за розміром самець підлаштовувався висотою свого голосу під голос суперника.

Проте почути мишачі серенади неозброєним вухом не можна, адже звуки лежать в діапазоні між 50 гц і 100 кгц. А цей звуковий діапазон, людина  не сприймає. Тому вчені користувалися акустичною обробкою голосів мишей. І в результаті це нагадувало жалібний свист.

Проте не всі вчені погоджуються з результатами дослідів. На свій захист американський біолог говорить, що здатність до гармонізації голосів мишей була виявлена у всіх 12-ти парах піддослідних, а це, за словами науковця, досить таки надійний та переконливий результат. Тому до переліку співаючих в унісон тварин можна додати тепер і мишей. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...