На дні моря виявлено «живі електричні кабелі»

Вченим вдалося виявити та розгадати загадку особливих істот, які нагадують електричні кабелі.

Вченими з університету Орхуса в Данії ще близько трьох років тому були виявлені у верхньому шарі морського дні живі блукаючі струми. Проте походження їх залишалося довгий час загадкою. І ось нарешті вченим вдалося розгадати походження цих істот.

Виявилося, що це новий вид бактерій сімейства Desulfobulbaceae, які вважаються основним джерелом та провідником електричного струму. А колонії цих бактерій можна назвати розгалуженими електричними ланцюгами, в яких постійно циркулюють електричні струми.

Ці бактерії довжиною 1 см, а товщина їх в 100 разів менша від товщини людської волосини. Проте найбільш дивною є будова цих бактерій, адже кожна з них складається з безлічі ізольованих провідників електрики. Тобто вони є біологічним аналогом багатожильного електричного кабелю.

Вчені повідомили, що в спокійній області моря на одному квадратному метрі дна можуть нормально собі існувати десятки тисяч кілометрів провідників, які складаються з «кабельних» бактерій сімейства Desulfobulbaceae. Якщо говорити про життєву енергію,  яка їм необхідна, то вони отримують її за допомогою окислення атомів сірки. Ці атоми знаходяться в шарі природного мулу. А відбувається таке окислення завдяки молекулам кисню, який розчинений в морській воді. Ця хімічна реакція є не лише джерелом отримання енергії, але й джерелом електронів, які і створюють струми.

Наразі вчені Данії проводять дослідження процесів, які відбувають на молекулярному рівні всередині цих бактерій. А після отримання результатів з цих процесів, стане відомою потенційна роль таких мікроорганізмів для біосфери та нашої планети в цілому.  Можливо, використання таких бактерій стане проривом в нашому житті. Тому це залишається лише питанням часу. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...