На дні океану знайшли гігантських ракоподібних

Біля берегів Нової Зеландії на глибині 7 кілометрів знайшли величезних ракоподібних.

Істота,  яку дослідники прозвали надгігантом, належить до амфіподів, довжина яких зазвичай становить 2-3 см. Проте істоти, яких знайшли у Жолобі Кермадек,  майже вдесятеро більші, адже їхня довжина становить 27 сантиметрів, а найбільшої з них – 34 сантиметра.

Дослідник Алан Джемісон зізнається, що навіть не уявляв собі, що подібні створіння можуть існувати.

Виявили цих тварин за допомогою спеціальної великої металевої пастки, яка обладнана камерою та захищена від високого підводного тиску за допомогою оболонки із сапфірового скла. Таким чином, до цієї пастки потратило аж сім особин. А дев’ять ще було окремо знято на плівку командою дослідників з шотландського університету Абердина і новозеландського Національного інституту водних і атмосферних досліджень (Niwa).

З’ясувалося, що ці істоти у великій кількості живуть в океанському дні в жолобах та вузьких глибоких западинах, глибина яких може сягати навіть 11 кілометрів. Це свідчить про те, що вони чудово почуваються в місцях з набагато вищим тиском, ніж на поверхні землі.

Вперше особин цього виду було виловлено у 1980 році біля узбережжя Гавайських островів. Також їх знаходили в Антарктиці, але їхня довжина не перевищувала й 10 см. А ця знахідка просто вражає науковців, адже хтозна, може, ще більші істоти цього виду живуть ще глибше. Тому освоєння глибин океану за допомогою спеціального обладнання триватиме.

Впродовж великого періоду часу вважалося, що жолоб Кермадек безплідний, адже там занадто темно, холодно та дуже високий тиск, за якого практично неможливо вижити. Проте вчені продовжують знаходити й інші форми життя, які пристосувалися до такого середовища. Так, наприклад, було відкрито креветкоподібних істот, що мешкають на глибині більше семи з половиною кілометрів. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...