Нанотехнології для надшвидкого загоєння ран!

Швидка регенерація пошкоджених тканин організму – вже не частина наукової фантастики, а новітня розробка, створена вченими із Медичного коледжу імені Альберта Ейнштейна.

Вчені експериментально підтвердили ефективність нового виду терапії, при якому рани загоюються вдвічі швидше. Це стало можливим завдяки тому, що дослідникам вдалося визначити фермент (fidgetin-like 2, скорочено – FL2), який уповільнює рух нових клітин шкіри до її ушкоджених ділянок. Якщо заблокувати дію цього ферменту, швидкість руху нових клітин суттєво підвищується. Пригнічувати FL2 було вирішено за допомогою мРНК малих интерферуючих рибонуклеїнових кислот. Але їх використання не було б настільки ефективним, якби вчені не навчилися захищати ці молекули, «вкладаючи» їх в спеціальні «носії», які оберігають їх від деградації. Такими «носіями» стали спеціальні наночастинки, які допомагають «потрібним» молекулам дістатися до пошкоджених ділянок тканин.

На даний момент, цей вид терапії все ще перебуває на стадії лабораторних випробувань. Але досягнуті успіхи просто вражають. Досі експерименти проводили на мишах, а незабаром вчені тестуватимуть свою методику на свинячий шкірі, яка, як відомо, найближча до людської. Підсумки випробувань на мишах показалиі, що миші, у яких заблокували роботу ферменту FL2, регенерували свої тканини на 50% швидше, аніж миші, яких лікували від таких же ушкоджень іншими методами. Більше того, нові клітини не тільки почали рухатися в бік пошкоджених ділянок швидше, вони вже «знали», що саме потрібно робити. Що цікаво, регенерація відбувалася не тільки в тканинах, але і у волосяних фолікулах, а також в підтримуючій колагеновій сітці.

За словами Девіда Шарпа – співавтора дослідження, процес, який вченим вдалося запустити – це направлена регенерація пошкоджених тканин. Новий метод вже запатентований компанією MicroCures, а детальна інформація про особливості лікування була описана широкому загалу в журналі Journal of Investigative Dermatology.

Якщо подальші дослідження пройдуть не менш успішно, терапію наночастинками можна буде випробувати на людях. Вчені очікують, що їхня технологія допоможе прискорити процеси післяопераційної реабілітації, а також допоможе в лікуванні хронічних виразкових захворювань шкіри, опіків та звичайних «побутових» порізів і інших видів ран.

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Як виглядає штучне серце нового зразка?

Проблеми людей, які потребують нове серце, знайомі мільйонам хворих по всьому світу. Багато хто роками чекає своєї черги, молячись...