Комахи мають здатність до фотосинтезу

Вчені після проведення досліджень з’ясували, що комахи, так як і рослини, мають здатність до фотосинтезу.

Французькими ентомологами була виявлена здатність горохових попелиць користуватись сонячним світлом для вироблення енергії подібно до того як це роблять рослини при фотосинтезі.

Групою дослідників Агробіотехнологічного інституту під керівництвом Алена Робішона на території технопарку Софія Антиполіс було з’ясовано, що комахи мають здатність виробляти пігменти –каротиноїди, які є життєво необхідними більшості тваринам. Адже від цих речовин залежить вироблення організмом багатьох вітамінів та діяльність імунної системи в цілому. Відомо, що ці речовини можуть виробляти бактерії, гриби, рослини. Проте серед тварин комахи попелиці виявились єдиними, хто володіє цією здатністю, адже решта тварин отримує каротиноїди з їжею.

Тому автор дослідження спробував з’ясувати навіщо гороховим попелицям потрібно самостійно виробляти каротиноїди.  Не секрет, що попелиці здатні змінювати забарвлення в залежності від умов. Так, наприклад, в холодних умовах попелиці стають зеленими, при нормальній температурі -22 градуси – помаранчеві та жовті , а в умовах недостачі ресурсів особини стають білими.

Експеримент полягав у наступному. Було виміряно концентрацію АТФ (аденозинтрифосфорної кислоти)  і було з’ясовано, що зелені особини, які мали найвищу концентрацію каротиноїдів, чомусь виробляли велику кількість АТФ. До того ж було зазначено, що комахи на світлі виробляли більше АТФ, ніж у темряві.

Вчені стверджують, що такий процес є аналогічним роботі фотосинтезуючої анархічної системи.  Дослідники вважають, що попелиці використовують фотосинтез з метою отримання додаткового енергетичного джерела на випадок недостачі ресурсів або ж для того, щоб легко переміщатися з рослини на рослину. 

Читати також:

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Вчені створили в мозку «несправжні спогади»

Як виявилося, «завантаження» в пам’ять несправжніх спогадів – не така вже й фантастика, як це здавалося раніше. Дивно напевно,...

Бактерія-кіборг вже існує!

Бактерія-кіборг вже існує!

Є багато фантастичних фільмів, в яких так чи інакше розглядалася ідея «кіборгів» – живих істот, із вбудованими датчиками і пристроями,...